Rejestracja-Samochodu.pl http://www.rejestracjasamochodu.pl Profesjonalna reprezentacja firm i osób w urzędach Wed, 11 Apr 2018 17:19:23 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.6 Akcyza za samochód 2017 http://www.rejestracjasamochodu.pl/akcyza-za-samochod-2017/ Wed, 15 Nov 2017 10:26:19 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=8181 akcyza na samochody 2017

Zimą 2016/2017 miał miejsce wielki medialny szum dotyczący zmiany stawek akcyzy na samochody od 2017 roku. W Sejmie trwały prace nad zmianą ustawy o podatku akcyzowym, powstał nawet projekt, który był konsultowany z różnymi stronami. Prawdziwy cel zmian nie jest do końca znany.

Niemniej jednak wszystkie firmy i osoby, które miały samochody podlegające akcyzie czyli osobowe, niektóre ciężarowe,

kampery, niektóre pickupy, quady… przywiezione do Polski i nie zapłacony podatek akcyzowy przestraszyły się podwyżki i zgłosiły się do urzędów celnych oraz zasiliły budżet RP.

 

Akcyza za samochód 2017 – z dużej chmury mały deszcz

Sejm zrezygnował ze zmiany stawki akcyzy na samochody w 2017 (gazeta.pl)Mimo całego wysiłku jaki został w to włożony ostatecznie Sejm RP na dzień przed głosowaniem z niewiadomych przyczyn zrezygnował z opracowanej zmiany ustawy i wycofano ten projekt oraz zaniechano dalszych prac nad zmianą akcyzy.

W związku z tym w roku 2017 obowiązują te same, nie zmienione stawki akcyzy od samochodów osobowych i nie tylko.

 

 

 

 

Akcyza za samochód w 2017 stawki

 1. 3,1% – pojazdy o pojemności do 2000 cm3 włącznie,
 2. 18,6% pojazdy o pojemności powyżej 2000 cm3.

Dotyczy pojazdów:

 • osobowe,
 • niektóre ciężarowe (np. busy z więcej niż jednym rzędem siedzeń)
 • kampery,
 • niektóre pickupy,
 • quady.

Cena na umowie czy średnia wartość rynkowa

Najczęstsze pytanie naszych klientów to od jakiej ceny/wartości liczona jest akcyza.

Otóż zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym podstawą do opodatkowania jest średnia wartość rynkowa pojazdu w Polsce.

Nie jest brana pod uwagę cena na umowie lub fakturze jeżeli znacznie odbiega od średniej wartości czyli kupujesz bardzo tanio od brata, siostry, kolegi lub znajomego.

Nawet jeżeli pojazd jest uszkodzony i zostało to zapisane w umowie nie jest to brane pod uwagę przy ustalaniu wartości.

Jedynym wiążącym dokumentem jest opinia rzeczoznawcy, którą należy dołączyć do deklaracji akcyzowej.

 

KLIKNIJ i OBLICZ średnią wartość rynkową pojazdu na naszej stronie.

 

zdjęcia ze strony tn4bis.pl oraz gazeta.pl

]]>
Brak numeru PESEL – jak żyć? http://www.rejestracjasamochodu.pl/brak-numeru-pesel-jak-zyc/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/brak-numeru-pesel-jak-zyc/#respond Tue, 07 Nov 2017 22:20:53 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=8170 Brak PESEL i co teraz?

W obecnych czasach – rok 2017 – numer PESEL zastepuje u osób prywatnych wg urzędu skarbowego i celnego czyli administracji celno-skarbowej numer NIP. Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) mają tylko firmy z osobowoscia prawną i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/brak-numeru-pesel-jak-zyc/feed/ 0
Wartość samochodu sprowadzonego z zagranicy na umowie http://www.rejestracjasamochodu.pl/wartosc-samochodu-sprowadzonego-z-zagranicy-na-umowie/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/wartosc-samochodu-sprowadzonego-z-zagranicy-na-umowie/#respond Tue, 07 Nov 2017 18:27:05 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=8168 WITAM,  mam pytanie odnośnie wartości samochodu sprowadzonego z
zagranicy  na umowie, czy  za waszym pośrednictwem mogłym uzyskać
informacji jaką minimalną kwotę mogę wpisać w umowie kupna sprzedaży
aby nie mieć kłopotów że kwota jest zaniżona  ?
Gerard

Drogi Gerardzie,

 

najlepiej wpisać realną cenę jaką się zapłaciło sprzedawcy
bo ona oddaje faktyczną wartość pojazdu.

Urząd celny każdorazowo sprawdza czy jest to wartość rynkowa
i jeżeli uzna, że znacznie odbiega od średniej
ceny takiego samochodu w Polsce to będzie trzeba dopłacić akcyzę.

Można sprawdzić ile średnio jest wart taki pojazd na naszej stronie.

Jeżeli samochód jest uszkodzony to można
dostarczyć do urzędu celnego opinię rzeczoznawcy,
która kosztuje kilkaset złotych i jest uznawana
przez celników jako wiążąca.

W takim przypadku będą brać jako podstawę do zapłaty akcyzy
większą z kwot, która będzie na  umowie lub na opinii ;)

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/wartosc-samochodu-sprowadzonego-z-zagranicy-na-umowie/feed/ 0
Sprawdź numer VIN pojazdu http://www.rejestracjasamochodu.pl/sprawdz-numer-vin-pojazdu/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/sprawdz-numer-vin-pojazdu/#respond Sat, 04 Nov 2017 18:15:43 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=8161

historia-BMW-kupionego-za-granicąKupiłeś samochód? Sprawdź jaką historię kryje nr VIN.

Teraz jest to możliwe – wpisz nr nadwozia czyli VIN i zobacz jakie dane są dostępne w płatnym raporcie.

Po wpisaniu nr VIN zobaczysz za darmo co kryje się pod tym nr VIN i czy warto zapłacić za szczegółowe dane czy nie.

 

W poniższym przykładowym wyniku sprawdzenia widzimy, że

historia fiata nr vin ZFA

 

 

 

 • można dowiedzieć się jaki przebieg miał samochód w roku 2011,
 • jest dostępnych aż 19 zdjęć samochodu z roku 2011,
 • aż 15 wpisów z internetu na temat tego pojazdu z lat 2008 – 2012,
 • ceny płatnych raportów zależą od liczby danych jakie zawierają,
 • kliknij, wpisz VIN i sprawdź teraz swój pojazd!

Każda marka ma swój początek nr VIN:

 • ZFA to zwykle FIAT
 • KPT to początek nr VIN w SSANGYONG
 • VF7 taki początek mają nr nadwozia w CITROEN’ACH
 • WAU to na pewno będzie  VIN w AUDI
 • WBA z tymi znakami w VIN trafisz na BMW
 • W0L0 to samochody marki OPEL
 • WF0 czyli samochody marki FORD, po znakach WF jest liczba 0 a litera O jak w imieniu Olga – WFO wygląda podobnie ale robi różnicę.

 

KLIKNIJ i sam zobacz za DARMO

jaką historię kryje VIN Twojego samochodu!

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/sprawdz-numer-vin-pojazdu/feed/ 0
Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy http://www.rejestracjasamochodu.pl/mienie-przesiedlencze-zwolnienie-z-akcyzy/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/mienie-przesiedlencze-zwolnienie-z-akcyzy/#comments Thu, 29 Dec 2016 16:20:13 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7865 Mienie przesiedleńcze - zwolnienie z akcyzy

Mienie przesiedleńcze, przesiedlenie, powrót do kraju, zwolnienie z akcyzy takie tematy chodzą Ci po głowie jeżeli zamierzasz wracać z zagranicy do Polski.

Osoby powracające z pobytu za granicą do Polski przesiedlając się mają możliwość nie płacenia akcyzy, VAT i cła (dotyczy wracających z poza Unii Europejskiej). Muszą jednak spełnić kilka warunków  np.

okres użytkowania pojazdu za granicą, czas pobyty za granicą oraz udokumentować te fakty na tyle skutecznie by urząd celny rozpatrujący wniosek o zwolnienie z podatku akcyzowego rozpatrzył pozytywnie.

Mienie przesiedleńcze

Ważne by jeszcze przed powrotem do Polski przygotować się do tego co może nas spotkać w polskich urzędach, które zwykle nie wierzą na słowo lecz na jego poparcie będą wymagać różnych dokumentów a to potwierdzających pobyt (zaświadczenie o zameldowaniu, pracy, opłacaniu rachunków za prąd, telefon…) czy też potwierdzających nabycie pojazdu i jego użytkowanie minimum 6 miesięcy do czego będzie potrzebna umowa kupna i dowód rejestracyjny z wpisanymi danymi osoby starającej się o zwolnienie z akcyzy.

Urzędy celne w przypadku dokumentów wydanych w obcym języku często będą wymagać tłumaczeń przysięgłych, zaświadczeń, oświadczeń, wyciągów bankowych, ubezpieczeń, PIT’ów i innych dokumentów mogących utwierdzić ich w przekonaniu, że rzeczywiście mieszkało się tam co najmniej  12 miesięcy i korzystało z samochodu nie krócej niż pół roku.

Podobnie ma się sprawa z uznaniem zagranicznych zniżek za bezszkodową jazdę – będzie potrzebne zaświadczenie zwykle w obcym języku, które będzie rozpatrywane po przedłożeniu wraz z tłumaczeniem przysięgłym.

Na szczęście nie ma rzeczy nie możliwych i zwykle udaje się uzyskać zaświadczenie o zwolnieniu z podatku akcyzowe, cła i VAT dla osób powracających na stałe do Polski z pobytu za granicą.

Już nie musisz być w urzędzie

Do tego jest też możliwość zlecenia wszystkich formalności naszej firmie, która od lat specjalizuje się w uzyskiwaniu zwolnień we wszystkich urzędach celnych na terenie Polski, do tego zajmiemy się też tłumaczeniem przysięgłym wymaganych dokumentów oraz rejestracją i ubezpieczeniem samochodu.

Kliknij i zamów usługę my zajmiemy się resztą ;)

 

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/mienie-przesiedlencze-zwolnienie-z-akcyzy/feed/ 2
Czy policjant ma prawo zabrać dowód rejestracyjny za nieprzerejestrowanie auta? http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-policjant-ma-prawo-zabrac-dowod-rejestracyjny-za-nieprzerejestrowanie-auta/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-policjant-ma-prawo-zabrac-dowod-rejestracyjny-za-nieprzerejestrowanie-auta/#comments Thu, 24 Dec 2015 08:13:30 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7691 Kiedy Policja może zatrzymać dowód rejestracyjnyDzięki naszej społeczności na facebook’u udało nam się znaleźć odpowiedź na poniższe pytanie:

„Witam,
mam pytanie. Kupiłam samochód w czerwcu 2015 r., jeszcze go nie przerejestrowałam a ostatnio miałam kontrolę policyjną i właśnie Pan policjant chciał mi zabrać dowód rejestracyjny za nieprzerejestrowanie samochodu. I tu moje pytanie czy policjant ma prawo zabrać dowód rejestracyjny za nieprzerejestrowanie auta?”

W KD (Kodeks Drogowy) jest zapis, że policjant zatrzyma dr (dowód rejestracyjny) w razie 

uzasadnionego podejrzenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. Przepisy mówią o bezpieczeństwie i porządku w ruchu drogowym a tak naprawdę dobra dobra wolę policjanta. Także nie musi ale ma prawo.

WAŻNE:

 1. W tym konkretnym przypadku zamiast dowodu rejestracyjnego dostaje się pokwitowanie ważne 7 dni.
 2. Dowód rejestracyjny będzie do odbioru w urzędzie gdzie był ostatnio zarejestrowany a nie tam gdzie mieszkasz co może rodzić dodatkowe problemy i koszty.
 3. Jeżeli np. nie masz zamontowanej kratki w samochodzie uprawniającym do odpisu VAT to Odpowiednie organy Policji zawiadomią właściwego dyrektora izby skarbowej. Jeżeli nie potrzebujesz kratki pozbędziesz się jej u nas.
 4. W przypadku zatrzymania zagranicznego dowodu rejestracyjnego jest on przechowywany przez 7 dni w jednostce Policji a potem dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

Cały wątek przeczytasz na naszym fanpage’u po kliknięciu tutaj
Kliknij lubię to dzięki czemu będziesz na bieżąco z tematyką rejestracji samochodów.

Poniżej wyciąg z przepisów.

Art.132 ust.1 pkt 7 PRD (Prawo o Ruchu Drogowym) mówi:

Rozdział 2

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
(…)
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

3. Zatrzymany dokument, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4, 6 i 7, odpowiedni organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał, z zastrzeżeniem ust. 5.

3a. Odpowiednie organy Policji zawiadomią właściwego dyrektora izby skarbowej o fakcie zatrzymania dowodu rejestracyjnego w przypadku powzięcia uzasadnionego przypuszczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, w sytuacji, gdy dotyczy to spełnienia przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

Rozwiążemy Twój problem z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym

Jeżeli przytrafi Ci się taki kłopot i nie wiesz jak to rozwiązać skontaktuj się z nami – zajmiemy się tym za Ciebie i odzyskamy Twój dowód lub inny dokument umożliwiający rejestrację pojazdu w Polsce.

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-policjant-ma-prawo-zabrac-dowod-rejestracyjny-za-nieprzerejestrowanie-auta/feed/ 1
Jak sprawdzić historię samochodu http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-sprawdzic-historie-samochodu/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-sprawdzic-historie-samochodu/#respond Tue, 15 Dec 2015 14:00:39 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7407 Szukasz nowego samochodu i chcesz sam sprawdzić jego historię bez wysłuchiwania opowieści sprzedawcy na ten temat? Teraz jest to prostsze niż myślisz – w kilka minut otrzymasz ZA DARMO informację zebraną w dwunastu kategoriach.

Sprawdź

Historię Pojazdu

Wprowadź VIN

Sprawdź TERAZ

 

Wystarczy, że w powyższe pole wpiszesz  17 znaków nr VIN czyli numeru nadwozia i za DARMO dostajesz wynik sprawdzenia wraz z informacjami jakie są na ten temat dostępne po dokonaniu opłaty za pełen raport.
Poniżej przykładowy wynik darmowego sprawdzenia jednego z samochodów.

Widok dostępnych danych w raporcie o historii pojazdu
Ciekawe dane z tego konkretnego widzianego wyżej raportu to dane z zewnętrznych źródeł:

 1. Przebieg pojazdu – zawiera chronologiczną listę znanych odczytów przebiegu pojazdu. Odczyty te mogą zawierać dane z przeglądów, rejestracji, od ubezpieczyciela, z aukcji internetowych, ASO, od innych instytucji, z którymi współpracujemy.
 2. Informacja o tym czy pojazd jest poszukiwany – zawiera rejestr sprawdzeń pojazdu w narodowych bazach pojazdów poszukiwanych. Baza instytucji, z którymi współpracujemy w tym zakresie ciągle się powiększa, a aktualna ilość i miejsce sprawdzania czy pojazd nie figuruje jako skradziony, jest wyświetlana przed zakupem raportu.
 3. Historia internetowa – zawiera chronologiczną listę wystąpień pojazdu na aukcjach internetowych lub motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych.
 4. Zdjęcia pojazdu – zawiera galerię zdjęć sprawdzanego pojazdu. Zestawy zdjęć pogrupowane są według dat ich publikacji.
Szczegóły raportu są płatne, cena raportu zależy od liczby zawartych w nim danych. Dodatkowo można zamówić inne usługi online:
 • Wycena wartości rynkowej wg znanej w Polsce bazy INFOEXPERT stosowanej także przez urzędy np. celne przy weryfikacji wartości auta dla podatku akcyzowego.
 • Raport Historii Pojazdu dla pojazdów z Holandii. Najbardziej wiarygodny raport historii o pojazdach sprowadzonych z Holandii. Danych dostarcza nasz partner VWE
 • Raport Historii Pojazdu dla pojazdów z USA. Narodowy System Informacyjny Oznaczeń Pojazdów Motorowych (NMVTIS) jest elektronicznym systemem, który zawiera informacje, o niektórych samochodach znajdujących się w Stanach Zjednoczonych.
 • Ekspercki Raport z oględzin pojazdu – możesz zamówić sprawdzenie pojazdu przed zakupem w największej ogólnopolskiej sieci niezależnych ekspertów samochodowych.
]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-sprawdzic-historie-samochodu/feed/ 0
Czy potrzebne są tłumaczenia dokumentów samochodu z zagranicy? http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-potrzebne-sa-tlumaczenia-dokumentow-samochodu-z-zagranicy/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-potrzebne-sa-tlumaczenia-dokumentow-samochodu-z-zagranicy/#respond Thu, 10 Dec 2015 12:10:35 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7635 Biuro tłumaczeń dokumentów samochodu z zagranicySprowadzając samochód zarejestrowany za granicą dostajesz zagraniczny dowód rejestracyjny i zagraniczną umowę kupna sprzedaży.
Niektóre dane w niemieckim, francuskim, belgijskim czy pochodzącym z innego kraju dowodzie rejestracyjnym są stałe i wiadomo o co chodzi np. nr rejestracyjny, nr nadwozia (VIN) czy data pierwszej rejestracji.

Część dokumentów jest wydawana na podstawie unijnych przepisów i zamiast opisu np. data pierwszej rejestracji jest tylko kod B.

Umowy kupna sprzedaży są wystawiane w obcym języku, po polsku lub są wersje dwujęzyczne np. polsko – niemiecka

Czy naprawdę potrzebne są tłumaczenia dokumentów samochodu z zagranicy?

Mieszkamy w Polsce i nie każdy zna perfekcyjnie język obcy. W przypadku rejestracji pojazdu pochodzącego z zagranicy urzędnik dokonujący weryfikacji musi wiedzieć co dokładnie zawarte jest w umowie kupnie lub rachunku zakupu pojazdu. Często znajdują się tam warunki dodatkowe np. pojazd do momentu zapłaty jest własnością sprzedawcy lub pojazd po wypadku. W dowodach rejestracyjnych z kolei znajdują się jakieś zapiski w uwagach, badania techniczne np. z Holandii nie są ujednolicone.

Mając to na uwadze do urzędu obowiązkowo trzeba przynieść tłumaczenie przysięgłe zagranicznych dokumentów. Tłumacz przysięgły jako osoba z uprawnieniami Ministra Sprawiedliwości lub właściwy konsul tłumaczy dokument na język polski i to tłumaczenie jest dzięki temu uznane przez urzędy komunikacji.

Przepisy regulujące obowiązek przedstawienia tłumaczeń:

Rozporządzenie Minstra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§5.1 Dokumenty sporządzone w języku obcym dołącza się do wniosku o rejestrację, wyrejestrowanie wraz z ich tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego lub właściwego konsula. W przypadku braku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej tłumacza przysięgłego danego języka dopuszcza się tłumaczenie wykonane przez tłumacza przysięgłego państwa, z którego pojazd został sprowadzony.

Jakie dokumenty pojazdu trzeba tłumaczyć:

 • dowód rejestracyjny (jeżeli jest kilku częściowy to jego wszystkie części),
 • umowę kupna (jeżeli jest dwujęzyczna to w zależności od urzędu może być wymagane poświadczenie przez tłumacza przysięgłego, że treść polska jest zgodna z treścią zagraniczną),
 • fakturę lub rachunek,
 • dowód złomowania pojazdu (jeśli pojazd brak udział w kolizji i został całkowicie zniszczony,
 • inne w zależności od sytuacji i wymagań urzędu komunikacji, celnego czy innego.

Zamów tłumaczenia przysięgłe lub zwykłe

odwiedzając nas osobiście lub przesyłając dokumenty mail’em na adres biuro@multitlumacz.pl.

Nasze biuro tłumaczeń realizuje większość zleceń z dnia na dzień.
W razie pytań prosimy o kontakt.
]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/czy-potrzebne-sa-tlumaczenia-dokumentow-samochodu-z-zagranicy/feed/ 0
Błędny numer VIN w belgijskim dowodzie rejestracyjnym. http://www.rejestracjasamochodu.pl/bledny-numer-vin-w-belgijskim-dowodzie-rejestracyjnym/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/bledny-numer-vin-w-belgijskim-dowodzie-rejestracyjnym/#respond Wed, 09 Dec 2015 09:00:30 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7628 Nagłówek unijnego belgijskiego dowodu rejestracyjnegoKupiłem auto z Belgi i dzisiaj na przeglądzie okazało się, że VIN na dokumentach (dowodzie rejestracyjnym) jest inny niż na aucie, a mianowicie jedna literka się nie zgadza (na dokumentach zamiast literki C która jest na aucie znajduje się literka V).
Ze względu na to że te literki znajdują się obok siebie na klawiaturze przypuszczam ze jest to zwykły ludzki błąd).
Dodam również, że dokumenty zostały wyrobione nowe w czerwcu 2015 a dodatkowo został zrobiony belgijski przegląd techniczny z błędem. Dzień później wystawiono nowe belgijskie dokumenty (belgijski dowód rejestracyjny) również z błędem.
Do auta posiadam oryginalna homologacje oraz potwierdzenie producenta BMW o VINie, które zgadza się z VINem na aucie.

Jak poprawić błędny numer nadwozia i zarejestrować samochód?

Proponuję zacząć od polskiego urzędu komunikacji, może uda się to tam załatwić a jeśli nie to na pewno podadzą procedurę stosowaną w tym konkretnym urzędzie.
Jak wiadomo w Polsce (i nie tylko) co kraj to obyczaj.

W zależności od podejścia może być potrzebna:

 • opinia rzeczoznawcy,
 • zaświadczenie od producenta,
 • interwencja w urzędzie ostatniej rejestracji.

Jeżeli urząd będzie odsyłać do Belgii lub nie wiesz jak się za to zabrać to proszę o kontakt postaramy się pomóc rozwiązać problem.

 

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/bledny-numer-vin-w-belgijskim-dowodzie-rejestracyjnym/feed/ 0
Jak przerejestrować samochód na siebie po odkupieniu udziałów od współwłaściciela? http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-przerejestrowac-samochod-na-siebie-po-odkupieniu-udzialow-od-wspolwlasciciela/ http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-przerejestrowac-samochod-na-siebie-po-odkupieniu-udzialow-od-wspolwlasciciela/#respond Wed, 09 Dec 2015 07:56:32 +0000 http://www.rejestracjasamochodu.pl/?p=7620 Ojciec z synem współwłasność samochoduOdkupiłem od ojca udział w naszym samochodzie. Mam umowę. Tata zmarł.  
W momencie odnowienia OC podpisałem polisę na swoje nazwisko. Umowa odsprzedaży gdzieś się zapodziała, ale odnalazła się niedawno i chciałbym przerejestrować samochód już na siebie, teraz przed upływem polisy.

 Jak przerejestrować samochód na siebie po odkupieniu udziałów od współwłaściciela?

Jeżeli przed śmiercią ojca został odkupiony cały udział we własności pojazdu to jest Pan od daty sprzedaży jedynym właścicielem pojazdu.

Sprawa wydaje się prosta. Wystarczy udać się z odnalezioną umową kupna do urzędu komunikacji i przerejestrować pojazd na siebie.

Do urzędu komunikacji zabrać:

 • umowę,
 • dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym,
 • ważną polisę OC,
 • kartę pojazdu jeśli była wydana,
 • tablice rejestracyjne,
 • dowód osobisty,
 • pieniądze na opłaty 100-200 zł.

Umowę zwrotu swojej części pojazdu można pobrać na naszej stronie.

 

]]>
http://www.rejestracjasamochodu.pl/jak-przerejestrowac-samochod-na-siebie-po-odkupieniu-udzialow-od-wspolwlasciciela/feed/ 0