Ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec?

Ile kosztuje rejestracja samochodu z zagranicy?

Skorzystaj z kalkulatora online i poznaj wszystkie koszty.

ile-kosztuje.rejestaracjasamochodu.pl 

Polacy kupują najwięcej samochodów za naszą zachodnią granicą. Na pewno zastanawiałeś się ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy sam sprowadzasz samochód czy też kupujesz go od firmy, która go do Polski legalnie sprowadziła.

Największe koszty ponosi importer czyli ten, kto kupił pojazd za granicą i przywiózł do kraju. Do niego należy zapłacenie podatków (akcyza, VAT) i opłaty recyklingowej. Pozostałe koszty związane z tłumaczeniami, badaniem technicznym, rejestracją pojazdu mogą być zapłacone przez każdego.

Przejdźmy do szczegółów.

Ile kosztuje zarejestrowanie samochodu osobowego z Niemiec?

AKCYZA, którą płaci się w urzędzie celnym zależy od pojemności silnika i ceny samochodu.Obecnie (luty 2013) obowiązują dwie stawki akcyzy:

  1. 3,1% dla pojemności silnika do 2000 cm3
  2. 18,6% dla silników o pojemności większej niż 2000 cm3

Na domiar złego urząd celny porównuje cenę z umowy/faktury ze średnią ceną takie samochodu w Polsce. Jeżeli kupiłeś znacznie poniżej normalnej ceny, co oczywiście nie jest zabronione to od tej średniej zapłacisz podatek.

Ile średnio kosztuje dane auto w kraju możesz za darmo sprawdzić na naszej stronie.

VAT (obecnie 23%) płaci się tylko pod warunkiem zakupu samochodu na polską firmę z unijnym numerem NIP, która kupi auto bez VAT na fakturze oraz w przypadku kupna nowego samochodu. Zasady wyliczania VAT znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule.

Osoby i firmy kupujące na umowę sprzedaży lub na faktury VAT marża muszą zapłacić 160 zł opłaty skarbowej za wydanie zaświadczenia, że nie podlegają VAT.

RECYKLING to stała opłata w wysokości 500 zł, którą płaci się od każdego sprowadzonego do Polski samochodu do 3,5 tony. Płacimy z góry za to co będzie się działo z samochodem w przyszłości.

TŁUMACZENIA przysięgłe dotyczą dokumentów np. dowody rejestracyjne, umowy, faktury napisanych w obcym języku a które muszą być okazane w polskich urzędach. Ceny tłumaczeń są zróżnicowane i zależą od długości tekstu. Dla uproszczenia przyjmiemy 150 zł choć niektóre rzadkie języki będą kosztować znacznie więcej.

BADANIE TECHNICZNE jeżeli zagraniczne badanie nie będzie ważne lub ważne krócej niż 12 miesięcy to płacisz ok. 100 zł za badanie okresowe. W przypadku gdy zagraniczne badanie jest ważne ponad rok to zwykle wymagane jest badanie ustalające dane techniczne, których nie ma w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym a które występują w Polsce cena to ok. 50 zł.

REJESTRACJA SAMOCHODU to stała opłata w tym przypadku będzie to niemal 300 zł. W tej cenie mamy pozwolenie czasowe (miękki dowód), dowód rejestracyjny, karta pojazdu, naklejka na szybę, tablice rejestracyjne, znaki legalizacyjne i opłaty ewidencyjne oraz skarbowe.

Teraz już wiesz ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec. Takie same opłaty dotyczą wszystkich samochodów osobowych sprowadzanych z Unii Europejskiej.

Jeżeli kupisz samochód od firmy lub osoby, która sprowadziła go legalnie i zapłaciła większość powyższych opłat to do Ciebie należy tylko zapłacić 300 zł za rejestrację w urzędzie komunikacji.

Wejdź teraz na naszą stronę ilekosztuje.restracjasamochodu.pl i wylicz dokładne koszty rejestracji Twojego samochodu z Niemiec.

Może zainteresować Cię również:

  1. Ponowna rejestracja samochodu w Polsce
  2. Jaki jest czas na przerejestrowanie auta?
Ten wpis został opublikowany w Porady, Pytania i odpowiedzi, Rejestracja pojazdu i oznaczony tagami . Utwórz zakładkę do odnośnika bezpośredniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>