Archiwa tagów | rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy

    Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy

    Mienie przesiedleńcze - zwolnienie z akcyzy

    Mienie przesiedleńcze, przesiedlenie, powrót do kraju, zwolnienie z akcyzy takie tematy chodzą Ci po głowie jeżeli zamierzasz wracać z zagranicy do Polski.

    Osoby powracające z pobytu za granicą do Polski przesiedlając się mają możliwość nie płacenia akcyzy, VAT i cła (dotyczy wracających z poza Unii Europejskiej). Muszą jednak spełnić kilka warunków  np.

    Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy: , , ,

    Jaki jest czas na przerejestrowanie auta?

    Ile mam czasu na przerejestrowanie auta?

    Czy auto zarejestrowane w innym mieście ale w tym samym województwie musi być przerejestrowane i ile można jeździć na rejestracji z innego miasta? Chciałbym się dowiedzieć, czy gdy kupuje samochód mam obowiązek przerejestrować go na siebie? Co się stanie gdy tego nie zrobię? Czy mogę jeździć nieprzerejestrowanym samochodem?
    Z takimi pytaniami zwracają się do nas nasi klienci.
    Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy: ,

    Dowód rejestracyjny – zgubienie i odmowa rejestracji

    Zgubienie dowodu rejestracyjnego

    dowód rejestracyjny zgubiene i odmowa rejestracjito duży problem jednak są sposoby, żeby sobie z tym poradzić. Składając dokumenty do rejestracji pojazdu w urzędzie komunikacji nie zawsze mamy gwarancję załatwienia swojej sprawy pomyślnie. Zdarza się, że nie mamy wszystkich wymaganych dokumentów np. jednej z wielu części dowodu rejestracyjnego samochodu sprowadzonego z zagranicy lub Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy: ,

    Ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec?

    Ile kosztuje rejestracja samochodu z zagranicy?
    Skorzystaj z kalkulatora online i poznaj wszystkie koszty.
    ile-kosztuje.rejestaracjasamochodu.pl 

    Polacy kupują najwięcej samochodów za naszą zachodnią granicą. Na pewno zastanawiałeś się ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy sam sprowadzasz samochód czy też kupujesz go od firmy, która go do Polski legalnie sprowadziła.

    Największe koszty ponosi importer czyli ten, kto kupił pojazd za granicą i przywiózł do kraju. Do niego należy zapłacenie podatków (akcyza, VAT) i opłaty recyklingowej. Pozostałe koszty związane z tłumaczeniami, badaniem technicznym, rejestracją pojazdu mogą być zapłacone przez każdego.

    Przejdźmy do szczegółów. Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy:

    Ponowna rejestracja samochodu w Polsce

    Pan Grzegorz miał dość skomplikowaną sytuację.

    Kilka lat temu sprowadził z zagranicy i zarejestrował samochód w Polsce. Przed rejestracją zapłacił akcyzę w urzędzie celnym, opłacił recykling i otrzymał zaświadczenie VAT-25 ze swojego urzędu skarbowego.

    Po jakimś czasie w związku z pracą poza Polską zabrał samochód ze sobą. Wiązało się to w jego przypadku z wyrejestrowaniem pojazdu w polskim urzędzie komunikacji. Urząd zabrał polskie tablice i dowód rejestracyjny oraz wydał pisemną decyzję o wyrejestrowaniu.

    Samochód został zarejestrowany na dane Grzegorza w Unii Europejskiej.

    Obecnie Grzesiek zdecydował się na powrót do Polski i potrzebna była ponowna rejestracja samochodu w Polsce, w swoim starostwie powiatowym.

    Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy: ,

    Jak nie płacić opłaty recyklingowej?

    Jak nie płacić opłaty recyklingowej?Osoby przyjeżdżające z zagranicy do Polski na stałe mają prawo do przywozu bez podatków (akcyza, cło, VAT) swojego mienia. Wśród rzeczy mogą być również pojazdy (samochody, motocykle i inne). A jeśli są to samochody osobowe do 3,5 t to od 1 stycznia 2006 ich przywóz podlega opłacie recyklingowej – 500 zł.

    W pewnych sytuacjach można jednak nie płacić opłaty recyklingowej. Czytaj dalej →

    Inne

    Tematy: , , ,