Archiwa tagów | rejestracja samochodu

    Jaki jest czas na przerejestrowanie auta?

    Ile mam czasu na przerejestrowanie auta?

    Czy auto zarejestrowane w innym mieście ale w tym samym województwie musi być przerejestrowane i ile można jeździć na rejestracji z innego miasta? Chciałbym się dowiedzieć, czy gdy kupuje samochód mam obowiązek przerejestrować go na siebie? Co się stanie gdy tego nie zrobię? Czy mogę jeździć nieprzerejestrowanym samochodem?
    Z takimi pytaniami zwracają się do nas nasi klienci.
    Czytaj dalej →

    Rejestracja pojazdu

    Tematy: , ,

    253

    Jak zarejestrować samochód na adres zamieszkania

    Starostwo Powiatowe w Pruszkowie Wydział KomunikacjiZdarza się, że ktoś jest zameldowany w Olsztynie na Mazurach a mieszka we Wrocławiu. Okazuje się, że urzędy komunikacji różnie podchodzą do tej sytuacji. Jedne czytają literalnie prawo o ruchu drogowym gdzie jest napisane, że pojazd rejestruje Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, inne zaś za miejsce zamieszkania uznają Czytaj dalej →

    Rejestracja pojazdu

    Tematy: ,

    0

    Ponowna rejestracja samochodu w Polsce

    Pan Grzegorz miał dość skomplikowaną sytuację.

    Kilka lat temu sprowadził z zagranicy i zarejestrował samochód w Polsce. Przed rejestracją zapłacił akcyzę w urzędzie celnym, opłacił recykling i otrzymał zaświadczenie VAT-25 ze swojego urzędu skarbowego.

    Po jakimś czasie w związku z pracą poza Polską zabrał samochód ze sobą. Wiązało się to w jego przypadku z wyrejestrowaniem pojazdu w polskim urzędzie komunikacji. Urząd zabrał polskie tablice i dowód rejestracyjny oraz wydał pisemną decyzję o wyrejestrowaniu.

    Samochód został zarejestrowany na dane Grzegorza w Unii Europejskiej.

    Obecnie Grzesiek zdecydował się na powrót do Polski i potrzebna była ponowna rejestracja samochodu w Polsce, w swoim starostwie powiatowym.

    Czytaj dalej →

    Rejestracja pojazdu

    Tematy: , ,

    0

    Jak mieszkając za granicą nie płacić wysokich podatków i ubezpieczania za samochód?

    Wielu Polaków aby nie płacić wysokich podatków i składek na ubezpieczenie rejestruje samochód na kogoś w Polsce. Są 3 możliwe przypadki:

    • bezpośrednio na swój adres w Polsce,
    • na kogoś z rodziny (na mamę, na ojca, na brata),
    • na współwłaściciela (czyli osoba mieszkająca za granicą razem z kimś z Polski, np. z rodziny).

    Jeśli mieszkasz za granicą i masz już samochód zarejestrowany na siebie, możesz go darować lub sprzedać komuś w Polsce. Czytaj dalej →

    Porady

    Tematy: , , ,

    1