Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy

Mienie przesiedleńcze - zwolnienie z akcyzy

Mienie przesiedleńcze, przesiedlenie, powrót do kraju, zwolnienie z akcyzy takie tematy chodzą Ci po głowie jeżeli zamierzasz wracać z zagranicy do Polski.

Osoby powracające z pobytu za granicą do Polski przesiedlając się mają możliwość nie płacenia akcyzy, VAT i cła (dotyczy wracających z poza Unii Europejskiej). Muszą jednak spełnić kilka warunków  np.

okres użytkowania pojazdu za granicą, czas pobyty za granicą oraz udokumentować te fakty na tyle skutecznie by urząd celny rozpatrujący wniosek o zwolnienie z podatku akcyzowego rozpatrzył pozytywnie.

Mienie przesiedleńcze

Ważne by jeszcze przed powrotem do Polski przygotować się do tego co może nas spotkać w polskich urzędach, które zwykle nie wierzą na słowo lecz na jego poparcie będą wymagać różnych dokumentów a to potwierdzających pobyt (zaświadczenie o zameldowaniu, pracy, opłacaniu rachunków za prąd, telefon…) czy też potwierdzających nabycie pojazdu i jego użytkowanie minimum 6 miesięcy do czego będzie potrzebna umowa kupna i dowód rejestracyjny z wpisanymi danymi osoby starającej się o zwolnienie z akcyzy.

Urzędy celne w przypadku dokumentów wydanych w obcym języku często będą wymagać tłumaczeń przysięgłych, zaświadczeń, oświadczeń, wyciągów bankowych, ubezpieczeń, PIT’ów i innych dokumentów mogących utwierdzić ich w przekonaniu, że rzeczywiście mieszkało się tam co najmniej  12 miesięcy i korzystało z samochodu nie krócej niż pół roku.

Podobnie ma się sprawa z uznaniem zagranicznych zniżek za bezszkodową jazdę – będzie potrzebne zaświadczenie zwykle w obcym języku, które będzie rozpatrywane po przedłożeniu wraz z tłumaczeniem przysięgłym.

Na szczęście nie ma rzeczy nie możliwych i zwykle udaje się uzyskać zaświadczenie o zwolnieniu z podatku akcyzowe, cła i VAT dla osób powracających na stałe do Polski z pobytu za granicą.

Już nie musisz być w urzędzie

Do tego jest też możliwość zlecenia wszystkich formalności naszej firmie, która od lat specjalizuje się w uzyskiwaniu zwolnień we wszystkich urzędach celnych na terenie Polski, do tego zajmiemy się też tłumaczeniem przysięgłym wymaganych dokumentów oraz rejestracją i ubezpieczeniem samochodu.

Kliknij i zamów usługę my zajmiemy się resztą ;)

 

, , ,

4 odpowiedzi do Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy

 1. Henryk Ratkowski 17 lutego 2018 w 01:13 #

  W m-cu marcu w ramach mienia przesiedlenczego planuje wyslac do Polski moj samochod Fiat 500L.na obecna chwile jeszcze przebywam w Kanadzie, gdzie mieszkalem 27 lat.
  Powrot do Polski planowany okolo 25 marca.
  Jakie i kto za mnie moze zalatwic wszelkie formalnosci z tym zwiazane w Polsce.
  Dziekuje za informacje.
  Z powazanem
  Henryk Ratkowski

  • Dariusz Sawicki 23 marca 2018 w 09:39 #

   W zależności od tego czy pojazd przypływa do Polski czy do Niemiec lub innego kraju procedura jest różna.
   My możemy zająć się formalnościami w Polsce – tłumaczenia, urząd celny zwolnienie z podatków na mienie przesiedleńcze – jeżeli masz odprawę tranzytową T1 zrobioną za granicą oraz rejestracją pojazdu w Polsce.
   Jeżeli odprawiasz się od razu w Polsce to tam na miejscu powinieneś załatwić zwolnienie z podatków na mienie wtedy możemy się zająć tłumaczeniami i rejestracją samochodu w Twoim mieście.
   Proszę o kontakt – uzgodnimy szczegóły.

 2. Roman 2 listopada 2018 w 09:26 #

  Witam,przyjechałem do Polski.mam wizę krajową na rok,jeszcze kartę pobytu nie mam,ale chcę zarejestrować swój samochód, którym przyjechałem na tablicy polskie.Mam mieldunek, kupiłem mieszkanie.Czy potrafi Państwo mi pomóc?

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.