fbpx

Zgubienie dowodu rejestracyjnego

dowód rejestracyjny zgubiene i odmowa rejestracjito duży problem jednak są sposoby, żeby sobie z tym poradzić. Składając dokumenty do rejestracji pojazdu w urzędzie komunikacji nie zawsze mamy gwarancję załatwienia swojej sprawy pomyślnie. Zdarza się, że nie mamy wszystkich wymaganych dokumentów np. jednej z wielu części dowodu rejestracyjnego samochodu sprowadzonego z zagranicy lub

umowy pośredniej w przypadku kupowania samochodu od innej osoby niż ta na którą samochód był ostatnio zarejestrowany – dotyczy pojazdów zarejestrowanych w Polsce i mających polski dowód rejestracyjny.

W przypadku zgubienia dowodu rejestracyjnego zwykle urzędnik stwierdzający tak poważny brak wpisuje na wniosku o rejestrację czego brakuje i się pod tym podpisuje.

Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie uzyskać dokładnie tego co jest wymagane by bez problemu zarejestrować samochód. Wtedy kompletujemy co możliwe np. w przypadku zgubienia dowodu rejestracyjnego zaświadczenie z urzędu komunikacji gdzie pojazd był ostatnio zarejestrowany lub pisemną odmowę wydania wtórnika dowodu rejestracyjne lub zaświadczenia.

Z otrzymanym z zagranicy zaświadczeniem lub odmową udajemy się do urzędu komunikacji, gdzie urzędnik zwykle kieruje sprawę do działu prawnego zajmującego się sprawami nie oczywistymi.

Niestety zdarzają się sytuacje gdzie mimo posiadania dokumentów przewidzianych przepisami otrzymamy pisemną odmowę rozpatrzenia wniosku w związku z nie uzupełnieniem braków formalnych.

Po otrzymaniu odmowy można się z nią nie zgodzić składając wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które rozpatruje sytuację jako urząd zewnętrzny i podtrzymuje lub uchyla wydaną decyzję.

Jeżeli już posiadasz odmowę rejestracji pojazdu pojazdu skontaktuj się z nami – spróbujemy znaleźć rozwiązanie Twojego problemu i zarejestrować Twój pojazd.

Zgubienie dowodu rejestracyjnego
jest znacznym utrudnieniem gdyż nie zarejestruje się bez niego pojazdu.

Zajmujemy się uzyskiwaniem dokumentów umożliwiających rejestrację pojazdu lub prowadzeniem spraw w urzędach.

Osoby zainteresowane naszą pomocą w przypadku braku dowodu rejestracyjnego prosimy o kontakt.

Ekspresowa Rejestracja Samochodu Prowent Dariusz Sawicki
Kliknij w obrazek i zamów ekspresową rejestrację samochodu we Wrocławiu