Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy

Mienie przesiedleńcze - zwolnienie z akcyzy

Mienie przesiedleńcze, przesiedlenie, powrót do kraju, zwolnienie z akcyzy takie tematy chodzą Ci po głowie jeżeli zamierzasz wracać z zagranicy do Polski.

Osoby powracające z pobytu za granicą do Polski przesiedlając się mają możliwość nie płacenia akcyzy, VAT i cła (dotyczy wracających z poza Unii Europejskiej). Muszą jednak spełnić kilka warunków  np.

okres użytkowania pojazdu za granicą, czas pobyty za granicą oraz udokumentować te fakty na tyle skutecznie by urząd celny rozpatrujący wniosek o zwolnienie z podatku akcyzowego rozpatrzył pozytywnie.

Mienie przesiedleńcze

Ważne by jeszcze przed powrotem do Polski przygotować się do tego co może nas spotkać w polskich urzędach, które zwykle nie wierzą na słowo lecz na jego poparcie będą wymagać różnych dokumentów a to potwierdzających pobyt (zaświadczenie o zameldowaniu, pracy, opłacaniu rachunków za prąd, telefon…) czy też potwierdzających nabycie pojazdu i jego użytkowanie minimum 6 miesięcy do czego będzie potrzebna umowa kupna i dowód rejestracyjny z wpisanymi danymi osoby starającej się o zwolnienie z akcyzy.

Urzędy celne w przypadku dokumentów wydanych w obcym języku często będą wymagać tłumaczeń przysięgłych, zaświadczeń, oświadczeń, wyciągów bankowych, ubezpieczeń, PIT’ów i innych dokumentów mogących utwierdzić ich w przekonaniu, że rzeczywiście mieszkało się tam co najmniej  12 miesięcy i korzystało z samochodu nie krócej niż pół roku.

Podobnie ma się sprawa z uznaniem zagranicznych zniżek za bezszkodową jazdę – będzie potrzebne zaświadczenie zwykle w obcym języku, które będzie rozpatrywane po przedłożeniu wraz z tłumaczeniem przysięgłym.

Na szczęście nie ma rzeczy nie możliwych i zwykle udaje się uzyskać zaświadczenie o zwolnieniu z podatku akcyzowe, cła i VAT dla osób powracających na stałe do Polski z pobytu za granicą.

Już nie musisz być w urzędzie

Do tego jest też możliwość zlecenia wszystkich formalności naszej firmie, która od lat specjalizuje się w uzyskiwaniu zwolnień we wszystkich urzędach celnych na terenie Polski, do tego zajmiemy się też tłumaczeniem przysięgłym wymaganych dokumentów oraz rejestracją i ubezpieczeniem samochodu.

Kliknij i zamów usługę my zajmiemy się resztą ;)

 

, , ,

2 odpowiedzi do Mienie przesiedleńcze – zwolnienie z akcyzy

 1. Henryk Ratkowski 17 lutego 2018 w 01:13 #

  W m-cu marcu w ramach mienia przesiedlenczego planuje wyslac do Polski moj samochod Fiat 500L.na obecna chwile jeszcze przebywam w Kanadzie, gdzie mieszkalem 27 lat.
  Powrot do Polski planowany okolo 25 marca.
  Jakie i kto za mnie moze zalatwic wszelkie formalnosci z tym zwiazane w Polsce.
  Dziekuje za informacje.
  Z powazanem
  Henryk Ratkowski

  • Dariusz Sawicki 23 marca 2018 w 09:39 #

   W zależności od tego czy pojazd przypływa do Polski czy do Niemiec lub innego kraju procedura jest różna.
   My możemy zająć się formalnościami w Polsce – tłumaczenia, urząd celny zwolnienie z podatków na mienie przesiedleńcze – jeżeli masz odprawę tranzytową T1 zrobioną za granicą oraz rejestracją pojazdu w Polsce.
   Jeżeli odprawiasz się od razu w Polsce to tam na miejscu powinieneś załatwić zwolnienie z podatków na mienie wtedy możemy się zająć tłumaczeniami i rejestracją samochodu w Twoim mieście.
   Proszę o kontakt – uzgodnimy szczegóły.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.