fbpx

Czy wyrejestrowania pojazdu zarejestrowanego za granicą jest obowiązkowe?

Wyrejestrowanie pojazdu w Niemczech - pieczątkaPolskie prawo o ruchu drogowym nie wymaga potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu za granicą przed jego rejestracją w Polsce.

Zdarza się jednak, że poprzedni właściciel w Niemczech, we Włoszech czy innym kraju musi wyrejestrować pojazd, żeby nie płacić podatków związanych z jego posiadaniem lub obowiązkowego ubezpieczenia – podobnie jak w naszym kraju istnieje obowiązek zgłaszania sprzedaży.

Jeżeli Twój samochód pochodzi z Niemiec a osoba, która go sprzedała mieszka w Niemczech i zależy jej na wyrejestrowaniu pojazdu to możemy to zrobić w jego imieniu w Polsce. Jeżeli to jest samochód zarejestrowany na Ciebie w Niemczech a Ty na przykład chcesz go zarejestrować w Polsce jako samochód do używania gdy tu przebywasz lub starasz się o mienie przesiedlenia w związku z powrotem na stałe do Polski to przed rejestracją samochodu w Polsce zalecamy jego wcześniejsze wyrejestrowanie – zajmujemy się tym – pomożemy wyrejestrować pojazd zarejestrowany w Niemczech.

Po szczegóły prosimy o kontakt