fbpx

Akcyza na samochody 2020 – nowa deklaracja AKCUS-3

Rok 2020 przyniósł zmiany w wyglądzie deklaracji na akcyzę (AKC-U/S) oraz w zaświadczeniu o zapłacie akcyzy, które jest niezbędne do zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z zagranicy, który podlega temu podatkowi.

W roku 2019 dodatkowo nastąpiła zmiana urzędów zajmujących się tym podatkiem zamiast urzędów celnych załatwia się teraz sprawę akcyzy na samochody w urzędzie skarbowym. Co gorsza nie w każdym urzędzie skarbowym lecz w wyznaczonych urzędach. We Wrocławiu na przykład podatek akcyzowy załatwia się w urzędzie skarbowym Wrocław Śródmieście.

Co do stawek akcyzy to zasadniczo nie uległy one zmianie chociaż wprowadzono dodatkową stawkę dla hybryd oraz zwolnienie dla pojazdów elektrycznych, napędzanych wodorem i niektórych hybryd.

Czytaj dalej →

Akcyza za samochód, Przepisy

 Tematy: , , ,

0

RejestracjaSamochodu.pl po 16 marca 2020

👑 NEWS 19.03.2020
Dzień dobry, obecnie nasze biuro jest czynne w godzinach 9-15. 🕛

Rejestrujemy samochody 🚐
 na tablice DW – UM Wrocław z dnia na dzień
 tablice DWR – Starostwo w kilka dni.

Odbiór dowodów stałych DW z dnia na dzień

Możliwy dojazd do klienta pod warunkiem, że nie jest na kwarantannie 😞

 

 

 

Obsługa pozostałych miast w zależności od tego czy Czytaj dalej →

Prowent Dariusz Sawicki

 Tematy: ,

0

KoronaNews #1: Wpływ koronawirusa na rejestrację pojazdów

PANDEMIA do niedawna wyraz znany z filmów lub książek Since Fiction. Obecnie słowo odmieniane przez każdego Polaka i nie tylko. Kwarantanna dotyczy nie tylko osób, które miały kontakt z zarażonym ale profilaktycznie zamyka się sklepy, granice lub wprowadza zakaz wychodzenia z domu jak we Włoszech, Hiszpanii, Czechach….

Od połowy marca 2020 gdy premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił stan wyjątkowy wiele rzeczy zmienia się z minuty na minutę.

W Polsce i za granicą urzędy ograniczają swoją pracę, część jest zamknięta…. postaramy się pisać na bieżąco jak to przebiega.

Czytaj dalej →

Biuletyn

 

0

Czy kupione auta w tym samym województwie też trzeba przerejestrować?

Przerejestrować czyli zmienić dane osoby/firmy, na którą jest zarejestrowany pojazd trzeba w każdym przypadku gdy dane te ulegną zmianie. Nie ma znaczenia czy samochód jest zarejestrowany obecnie we Wrocławiu a kupujący – firma lub osoba prywatna też mieszka we Wrocławiu. Pojazd należy przerejestrować w ciągu 30 dni od czasu powstania zmiany danych np. właściciela.

Nasz klient szukał odpowiedzi na pytanie: czy kupione auta w tym samy wojewudzwie tez trzeba przerejestrować? Czytaj dalej →

Porady, Pytania i odpowiedzi, Rejestracja pojazdu

 Tematy: , , ,

0

Komu przysługuje mienie przesiedleńcze?

Wielu naszych klientów, którzy posiadają samochody za granicą i mają adres w Polsce chciałoby zarejestrować swoje pojazdy bez podatków.
Niestety zwolnienie z należności celno-skarbowych nie dotyczy wszystkich Polaków, którzy mieszkają tu i tam.
Najważniejszy warunek jaki trzeba spełnić by mieć prawo do zwolnienia (mienia) to jak sama nazwa wskazuje przesiedlenie się do Polski.
Przesiedlenie czyli Czytaj dalej →

Akcyza za samochód, mienie przesiedleńcze, Porady, Pytania i odpowiedzi

 Tematy: , ,

7