Archiwa tagów | podatek vat

    VAT od samochodu z kratką stan na styczeń 2014

    darmowy poradnik jak rozliczyć VAT od samochodu firmowego w 2014Zajmujemy się usługami zmiany rodzaju pojazdu. Z tego powodu wiele osób dzwoni do nas z pytaniem czy możemy dokonać zmiany samochodu osobowego na ciężarowy. Oczywiście, że możemy to zrobić zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym obowiązującego w urzędach komunikacji, na stacjach kontroli pojazdów i wśród policjantów.

    Definicja samochodu ciężarowego w zależności od urzędu.

    Niestety w naszym kraju pojęcie samochodu jest różnie rozumiane w zależności od urzędu. Na przykład urząd celny Czytaj dalej →

    Przepisy

    Tematy: , ,

    0

    Druk Vat-23 – jak obliczyć podatek vat

    podatek vat-23 od samochodu sprowadzonego z zagranicyKupując samochód za granicą – na fakturę i bez podatku VAT trzeba ten podatek zapłacić w Polsce. Obliczenie podatku nie jest skomplikowane, trzeba jednak zwrócić uwagę na datę kursu waluty.
    Do urzędu skarbowego składamy deklarację VAT-23 czyli informację o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu.

    Składają ją głównie przedsiębiorcy – firmy kupujące nowe lub używane środki transportu (samochody, naczepy, ciągniki samochodowe i inne pojazdy), ale także osoby prywatne, które są zwolnione z podatku VAT za granicą. Niestety podatek trzeba zapłacić  w Polsce – do swojego urzędu skarbowego – na konto VAT w terminie 14 dni od dnia wystawienia faktury.


    Obliczenie podatku nie jest skomplikowane.

    Czytaj dalej →

    Porady

    Tematy: , , ,

    4