fbpx

Przerejestrować czyli zmienić dane osoby/firmy, na którą jest zarejestrowany pojazd trzeba w każdym przypadku gdy dane te ulegną zmianie. Nie ma znaczenia czy samochód jest zarejestrowany obecnie we Wrocławiu a kupujący – firma lub osoba prywatna też mieszka we Wrocławiu. Pojazd należy przerejestrować w ciągu 30 dni od czasu powstania zmiany danych np. właściciela.

Nasz klient szukał odpowiedzi na pytanie: czy kupione auta w tym samy wojewudzwie tez trzeba przerejestrować?

Czy kupione auta w tym samym województwie też trzeba przerejestrować?

Jeżeli auta są kupione w tym samym województwie np dolnośląskim to również podlegają przerejestrowaniu do urzędu w którym mieszka kupujący lub ma siedzibę firma – jeśli kupującym jest firma z osobowością prawną np. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.), Spółka Akcyjna (S.A.) lub inna Spółka.

Mówiąc wprost bo po co kluczyć: tak, trzeba przerejestrować auta kupione w tym samym województwie (w domyśle zarejestrowane), w którym mieszkasz  ;(

Po 1 stycznia 2020 jest też dodatkowy obowiązek: zgłoszenie nabycia.

Odbywa się to na dwa sposoby:

  1. podczas przerejestrowania pojazdu – zaznaczamy we wniosku o rejestrację dodatkową opcję – zawiadamiam o nabyciu – czyli załatwiamy dwa w jednym: przerejestrowanie i zgłoszenie nabycia,
  2. jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przerejestrować pojazdu (np. jest uszkodzony) to MUSISZ zgłosić jego nabycie w ciągu 30 dni od daty nabycia (faktura, umowa sprzedaży, darowizna, nabycia w wyniku spadku…)

Nie zgłoszenie nabycia w wyznaczonym terminie wiąże się z naliczeniem kary 200-1000 zł.

Ważne jest też to, że przerejestrowania auta nie trzeba robić osobiście, można to zlecić naszej firmie dzięki czemu oszczędza się czas i nerwy, który można poświęcić na rozwój swojej firmy, pracę lub czas z rodziną.

Jeżeli nie masz czasu – zdaj się na nas ;)